Üye Girişi Üye Ol
news-icon.png (15×15) HABERLER & DUYURULAR
select-right-icon.png (5×8) Vitiligo’da immunoterapi tedavisi başarılı sonuçlar vermeye başladı
Dış derinin renk kaybına uğramasıyla birlikte beyaz plaklarla seyreden bir hastalık olarak bilinen Vitiligo’da immunoterapi tedavisi başarılı sonuçlar vermeye başladı.
select-right-icon.png (5×8) Yazın Şeker Hastaları Nelere Dikkat Etmeli? Kavun Karpuz Tehlikeli Midir?
Kavun , karpuz yazın vazgeçilmez meyveleridir. Tabii ki çok değerli vitamin ve mineral kaynaklarıdır. 
Ancak yaz gelince bu iki meyvenin birlikte aşırı tüketimi kan şekerimizin yükselmesine yolaçar.  Bu da pankreasımızın bunu dengelemek için fazlaca insülin salgılaması demektir ki; sonuç hiçbirimizin istemeyeceği kanda insülin fazlalığı , organ yağlanması ve buna bağlı bir dizi sayısız komplikasyonlardır. 
select-right-icon.png (5×8) VITILIGO IMMUNOTHERAPY

Vitiligo is known to be an autoimmune disease. This disease is addressed as an unknown immune system anomaly, where the immune system attacks itself causing the loss of skin pigment in areas where the attack occurs, since autoimmune anomalies are becoming widespread, vitiligo is growing into an emerging disease.

select-right-icon.png (5×8) Vücudunda ödem olanların dikkat etmesi gerekenler ( Avrupagazete.com)
Eliniz ayağınız durduk yere şişiyor ve sürekli kilo alıp, verdiğinizi düşünüyorsanız ödeme ait olan bu bulgularla doktora başvurmanız gerekiyor.

select-right-icon.png (5×8) Mide kanaması geçirdiğinizi nasıl anlarsınız? (Ajanshaber)
Mide kanaması, sık rastlanan hastalıklardan biridir. Araştırmalara göre, ABD'de her yıl yaklaşık 100 bin hasta, mide kanaması sebebiyle hastaneye başvuruyor. Ancak son 15 yıldır, mide asidini baskılayan ilaçların kullanılması, mide ülserleri ve gastritlerin daha iyi tedavi edilmesini sağladığından, bunlara bağlı kanama oranlarında azalmalar olduğu bildiriliyor.
select-right-icon.png (5×8) Bu Hastalığın İlacı İstikrar ( Akşam )
select-right-icon.png (5×8) Vitiligo hastalarının umudu bağışıklık sistemi ( Türkiye Gazetesi Sağlık ) - 15.04.2014
Kanser, tiroid, ihtihaplı romatizmada standart tedavi olan immünoterapi Vitiligo'da  da kullanılıyor.
select-right-icon.png (5×8) El parmaklarındaki ağrı ve şişliklere dikkat! (Stargazete.com)
Basite alınan yorgunluk ve halsizlik hallerine sabah ve akşamları görülen eklem ağrıları ile sürekli hafif ateş ekleniyorsa dikkat. 
select-right-icon.png (5×8) Vitiligo hastalarına yeni umut (CUMHURİYET)
Gün geçtikçe görülme oranları artan Vitiligo vakaları için yeni umut doğdu. Amerikalı bilim adamlarının geçtiğimiz yılın en iyi tedavi şekli dedikleri İmmunoterapi, Vitiligo hastalarında da olumlu sonuçlar verdi. İç hastalıkları uzmanı ve İmmunoterapist Dr. Ülkü Duraksoy,” Bağışıklık sistemine yönelik bu tedavi şekli, hasta da disiplinli olduğunda 2 ay sonra sonuç vermeye başlıyor.” Dedi.