Üye Girişi Üye Ol
news-icon.png (15×15) HABERLER & DUYURULAR
select-right-icon.png (5×8) VITILIGO IMMUNOTHERAPY

Vitiligo is known to be an autoimmune disease. This disease is addressed as an unknown immune system anomaly, where the immune system attacks itself causing the loss of skin pigment in areas where the attack occurs, since autoimmune anomalies are becoming widespread, vitiligo is growing into an emerging disease.

select-right-icon.png (5×8) Vücudunda ödem olanların dikkat etmesi gerekenler ( Avrupagazete.com)
Eliniz ayağınız durduk yere şişiyor ve sürekli kilo alıp, verdiğinizi düşünüyorsanız ödeme ait olan bu bulgularla doktora başvurmanız gerekiyor.

select-right-icon.png (5×8) Mide kanaması geçirdiğinizi nasıl anlarsınız? (Ajanshaber)
Mide kanaması, sık rastlanan hastalıklardan biridir. Araştırmalara göre, ABD'de her yıl yaklaşık 100 bin hasta, mide kanaması sebebiyle hastaneye başvuruyor. Ancak son 15 yıldır, mide asidini baskılayan ilaçların kullanılması, mide ülserleri ve gastritlerin daha iyi tedavi edilmesini sağladığından, bunlara bağlı kanama oranlarında azalmalar olduğu bildiriliyor.
select-right-icon.png (5×8) Bu Hastalığın İlacı İstikrar ( Akşam )
select-right-icon.png (5×8) Vitiligo hastalarının umudu bağışıklık sistemi ( Türkiye Gazetesi Sağlık ) - 15.04.2014
Kanser, tiroid, ihtihaplı romatizmada standart tedavi olan immünoterapi Vitiligo'da  da kullanılıyor.
select-right-icon.png (5×8) El parmaklarındaki ağrı ve şişliklere dikkat! (Stargazete.com)
Basite alınan yorgunluk ve halsizlik hallerine sabah ve akşamları görülen eklem ağrıları ile sürekli hafif ateş ekleniyorsa dikkat. 
select-right-icon.png (5×8) Vitiligo hastalarına yeni umut (CUMHURİYET)
Gün geçtikçe görülme oranları artan Vitiligo vakaları için yeni umut doğdu. Amerikalı bilim adamlarının geçtiğimiz yılın en iyi tedavi şekli dedikleri İmmunoterapi, Vitiligo hastalarında da olumlu sonuçlar verdi. İç hastalıkları uzmanı ve İmmunoterapist Dr. Ülkü Duraksoy,” Bağışıklık sistemine yönelik bu tedavi şekli, hasta da disiplinli olduğunda 2 ay sonra sonuç vermeye başlıyor.” Dedi.
select-right-icon.png (5×8) Mide bulantısı deyip geçmeyin… (Ajanshaber)
Sabahları güne mide bulantısı ile başlamak, riskli hastalıkların habercisi olabilir.

select-right-icon.png (5×8) Tüm DNA'nız deşifre edilebilir ( Haber7.com )
Basit bir gaita testi ile uzmanlar vücudun tüm DNA'sını çözüyor. İltihaplı romatizmadan, kansere ve nedenlerine, pankreas hastalıklarından beyin kanaması risklerine kadar pek çok hastalığın tanısını koyuyor.